ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7473300
*
nr 747 3300
Spegel
Nyrokoko, höjd: 136
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2012
kl 17:18:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/3 19:13:24
1
1.500 kr
18/3 20:54:34
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 747 3300
Spegel
Nyrokoko, höjd: 136
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/3 19:13:24 | 1 | 1.500 kr |
| 18/3 20:54:34 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



